Ratusz Miejski - 190m/2min pieszo
Pierwsze wzmianki o budynku siedziby rad miejskich sięgają XIV w. Pozostałością z tego okresu jest kamienne sklepienie na gurtach zachowane w piwnicach. Najwcześniejsza budowla była dwukondygnacyjna, drewniana. Podczas wielkiego pożaru w 1541 r. ratusz został zniszczony a jedynym elementem, który ocalał są metalowe drzwi z oryginalnym, kutym zamkiem, które są do dziś. Pierwsze wzmianki o budynku siedziby rad miejskich sięgają XIV w. Pozostałością z tego okresu jest kamienne sklepienie na gurtach zachowane w piwnicach. Pierwotna konstrukcja budynku była drewniana, dwukondygnacyjna. Podczas wielkiego pożaru w 1541 r. ratusz został zniszczony a jedynym elementem, który ocalał są metalowe drzwi z oryginalnym, kutym zamkiem, które są do dziś. Ratusz odbudowano kilkukrotnie po zniszczeniach spowodowanych wojnami. Przez wieki obiekt zmieniał swój charakter. Mieściły się tu różne instytucje, sąd ławniczy, więzienie a w piwnicach winiarnia, której miejsce zajęła później apteka. W czasie II wojny światowej budynek pełnił funkcję schronu. W latach 80-90 w piwnicach mieściła się kawiarnia. Obecnie budynek pełni funkcję administracyjną - mieści się tu Urząd Stanu Cywilnego oraz kulturalną - parter budynku zajmuje Muzeum Regionalne.
Kościół pw. Św. Michała Archanioła - 170m/2min pieszo
Najważniejszy zabytek architektoniczny ziemi świebodzińskiej. Geneza świątyni sięga roku 1311. Pierwotnie był to niewielki drewniany kościół pod wezwaniem Piotra i Pawła. W XV w został przebudowany na murowany, trzynawowy kościół halowy z pięciobocznie zamkniętym prezbiterium z obejściem oraz wnętrzem pokrytym pięknym sieciowym sklepieniem, w kaplicach gwieździstym i rzadko spotykanym sklepieniem kryształowym. Kościół zniszczony był w wyniku wielkiego pożaru w 1541 r. i sukcesywnie odbudowywany w latach 1546-1555. W wyniku odbudowy został powiększony o czwartą nawę od strony północnej i rząd kaplic z emporą od strony południowej. W XIX w kościół przeszedł gruntowną modernizację z rozbudową o arkadową kruchtę i przekształceniem szczytu korpusu. Bryła kościoła jest wielka i ze wszystkich stron podparta jest przyporami. Jej korpus nawowy został wybudowany na planie prostokąta o wymiarach 31 x 27m i pokryty jest wspólnym dachem siodłowym. Cechą niezwykłą kościoła są jego proporcje - jest on szerszy niż dłuższy. Wnętrze świątyni zdobi późnogotycki tryptyk św. Anny, znajdujący się przy ołtarzu głównym i Ukrzyżowanie oraz ołtarz Najświętszej Marii Panny w stylu rokoko.
Zamek w Świebodzinie - 90m/1 min pieszo
Świebodziński Zamek był jedną z pierwszych budowli sięgającą początków XIII w. Początkowo była to własność księcia żagańskiego należąca do księstwa głogowskiego. W XV w po raz pierwszy przebudowano zamek. W XVI w zamek został przebudowany z gotyckiego budynku na renesansową rezydencję otoczoną fosą o charakterze obronnym. W XVIII w po przekazaniu zamku cysterkom trzebnickim, obiekt utracił obronny charakter stając się centrum administracyjnym cysterskich latyfundiów. Później, do czasów II wojny światowej prowadzono tu szpital. Zamek otoczony jest parkiem. Obecnie zachowały się mury kamienno-ceglane, sklepienia nad piwnicami, oraz zachowane w całości skrzydło wschodnie. Od strony zachodniej zachowały się dwa mniejsze skrzydła. Bryłę zamku wzniesiono na podpiwniczeniu obejmującemu dwie kondygnacje. Elewacja południowa ozdobiona jest krzyżem z wmurowanych kul armatnich i kamiennym monogramem „K” z koroną. Po II wojnie światowej w obiekcie działa ośrodek Caritas. Za czasów funkcjonowania ośrodka rehabilitacyjnego mieścił się tu oddział szpitalny, mieszkania dla personelu i kaplica szpitalna. W 1984 roku podjęto remont zamku, który przerwano w 1989 r.
Ławeczka Niemena - 150m/2min pieszo
W odległości 100 m od naszego Hotelu znajduje się Plac Jana Pawła II, w sercu którego zlokalizowany jest Ratusz Miejski z XIV wieku. W roku 2009 w północnej części placu postawiono Ławeczkę Czesława Niemena. Pomnik w formie ławki, której oparciem jest pięciolinia z nutami oraz postacią samego Czesława Niemena jest wyrazem pamięci i uznania wśród mieszkańców Świebodzina. Czesław Niemen urodził się jako Czesław Wydrzycki w 1939 r. w okolicach Nowogródka, na terenie ówczesnej Rzeczpospolitej. W wyniku wojny, miejscowość znalazła się na terenie Związku Radzieckiego i dopiero w wyniku repatriacji rodzinie Wydrzyckich udało się przenieść na tereny polskie. Czesław Niemen rozpoczął naukę w szkole muzycznej w Gdańsku, natomiast członkowie jego rodziny osiedlili się m. in. w Świebodzinie. To właśnie tu Czesław Niemen przyjeżdżał w odwiedziny, dawał koncerty, wystawiał obrazy. Co rok w Świebodzinie odbywają się koncerty i zloty fanów a ławeczka stała się kultowym miejscem, które przyciąga uwagę turystów.
Pomnik Chrystusa Króla - 2,1 km/21 min pieszo
W roku 2006 rozpoczeły się prace przygotowawcze gruntu pod budowę Pomnika Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata. Żelbetowa rzeźba stanęła dopiero w roku 2010. Jej inicjatorem i pomysłodawcą był ówczesny proboszcz parafii - Sanktuarium Miłosierdzia Bożego w Świebodzinie - ks. prałat Sylwester Zawadzki, który rozpoczął działania już w 2001 roku. Figura powstała według projektu Mirosława Pateckiego a jej całkowita wysokość wynosi 36 m. Pomnik wzniesiony jest na 16,5m sztucznie usypanym kopcu a jego masa szacowana jest na 440 ton. Forma rzeźby nawiązuje do pomnika Chrystusa Odkupiciela w Rio de Janeiro, jednak jest od niego o 3 m wyższa. Figurę świebodzińską poświęcił 21 listopada 2010 roku biskup Stefan Regmunt. Obecnie statua pomnika w Świebodzinie jest najwyższą rzeźbą przedstawiającą Chrystusa na świecie a województwie lubuskim jest jedną z najbardziej rozpoznawalnych ikon turystycznych.